čtvrtek 29. června 2023

Branné cvičení a dopravní výchova

27.6.2023 ve škole proběhlo branné cvičení a dopravní výchova. Paní učitelka Eva Podzimková a paní asistentka Kateřina Keppertová pro naše žáky 1. stupně ZŠ připravila stanoviště, na kterých si žáci mohli prakticky vyzkoušet své dovednosti, obratnost, rychlost apod.

Na 1. stanovišti házeli na cíl. Zvítězila Laura Kančíová.

Na 2. stanovišti vytvořili žáci dvě družsta. Běhali slalom. Zvítězili: Sebastián Kováš, Julie Ondráková, Ondřej Polášek a René Demeter. Je jasné, že druhé družstvo nemělo šanci, když v tomto běžel nejrychlejší běžec z Orlové v kategorii žáků 5. ročníků - René Demeter. :)

Poté se žáci přetahovali. Lano drželi pevně, snažili se. Radoval se opět René Demeter, který přetáhl na svoji stranu postupně všechny žáky.

Hod na koš byl docela obtížný. Nejobratnější byli dva žáci, a to René Demeter a Alexandr Bubenčík.

Shazování "plechovek" byla zábava. Vyhrál ....................

Dopravní značky žáci zvládli na 1. Lehce přiřadili názvy k dopravní značkám.