pátek 26. června 2026

Ahoj "školo" ...

 Ahoj škol, ahoj prázdniny ...

Jak krásně nám to zní, viďte? Když se ohlédneme za školním rokem, tolik jsem toho společně zvládli.  Moc bych chtěla poděkovat všem ... paní asistentce Alence Russnákové a zákonným zástupcům za milou a podnětnou spolupráci, dětem za to, jak úžasné byly, kolik se toho naučily.

Velmi si vážíme -  já i paní asistentka - ocenění naší práce, které jsme od vás zákonných zástupců v průběhu školního roku dostávaly. Děkujeme i za květiny a dárečky, které jsme obdržely od dětí v  závěru školního roku. Moc nás potěšily. 

Před odchodem jsme si společně se žáky zazpívali písničku Vzpomínky zůstanou. A že jich za tu společně strávenou dobu máme ...

J. N. Nelhubelová

A. Russnáková





Červen plný aktivit a poslední den ve škole

 Milý páťáci, 

červen nám ohlašoval, že se blíží prázdniny a  samozřejmě konec školního roku. V tomto měsíci nás čekalo ještě spoustu práce (učení, písemné práce, zkoušení), ale i spoustu radostných událostí (školní výlety, soutěže, projekty, pasování na šesťáky, a to jak v rámci SRPŠ, tak i třídy). 

Děkuji zákonným zástupcům za to, že všichni přijali pozvání na pasování, přišli v tak významný moment podpořit své děti, vyjádřili jim krásné vzkazy, které nás všechny dojaly. Byla to moc krásná akce. A věřím, že i žáci si tuto ceremonii užili. Byla hlavně pro ně. 

Nastal poslední den v lavicích na Jarní 400, rozdání vysvědčení, pochval, drobných dárečků a loučení ... 

A děti se rozběhly vstříc prázdninám. Užijte je v radosti, lásce a ve zdraví. 

J. N. Nelhubelová

A. Russnáková

 

středa 17. června 2026

Branný den

V závěru školního roku nás čekal branný den. Počasí nám přálo, tak žáci mohli projít několik připravených stanovišť na venkovním hřišti: Kolíček bezpečnosti, Malí záchranáři v akci, Míčková štafeta, Malí dopraváci, Znáš správné číslo, Hasičský detektiv, Koloběžka, Svázání kamarádi, Co patří k záchranářům, Ošetření zraněného. Žáci si to náramně užívali - viz fotografie. 

Jízdu na koloběžce vyhrál Sebastian a Kristýnka. 2. místo získal Honzík a 3. místo obsadil Míša a Lubomír. 














































































sobota 13. června 2026

Zdravá svačinka

 Ve čtvrtek 11.6. si žáci v pracovních činnostech opět pochutnávali na zdravé svačince, kterou si připravili. Bylinky si pěstují ve třídě v rámci projektu OP JAK, v rámci Ovoce do škol dostali sýry a rajčata. Máslo, citrony nám zůstaly z poslední ochutnávky a chleba přinesla paní učitelka. Příprava svačiny byla rychlá a děti si náramně pochutnávaly.  





Školní výlet do Havířova

 

Žáci se  ve středu 10.6. v rámci školní  projektové výuky Poznáme města v okolí Orlové vydali na výlet do Havířova, jehož cílem bylo seznámit je s historií města a jeho významnými místy. Absolvovali poznávací trasu centrem města, během níž prošli kolem obchodního domu Elán, havířovské brány s kyvadlem, krytého bazénu,  nemocnice i obchodního centra Globus. Ani deštivé počasí, které je  po celé dopoledne provázelo, jim však dobrou náladu nezkazilo. Výlet si náramně užili. 


















OP JAK Bylinkový koutek II.

 V rámci projektu OP JAK jsme vysadili bylinky a nyní nastal čas je začít konzumovat. Každý den si s dětmi chystáme zdravé nápoje s citronem, mátou a meduňkou a 5.6. jsem si připravili i  ochutnávku: chleby s máslem, pažitkou a petrželkou. Žákům tato zdravá svačina moc chutnala a věříme, že si ji doma budou připravovat také. 


















OP JAK Sportovní dopoledne v Karviné

 

3.6.2026 jsme se vydali do Karviné v rámci projektu OP JAK Sportovní dopoledne v Karviné. V parku Boženy Němcové jsme byli již několikrát a vždy si to tam žáci užívají. A bylo tomu tak i tentokrát. Prošli jsme park a věnovali se zejména pohybovým aktivitám.